КИЇВ (QHA) -

Вночі в Солом'янському районному суді Києва був звільнений з-під варти раніше затриманий екс-голова Державної фіскальної служби Роман Насиров. Інформацію про це передає ZN, з посиланням на рішення суду.

Співробітники Національного антикорупційного бюро України роз'яснили, що, згідно із законодавством, у зв'язку з тим, що підозра Насирову не булао висунута протягом 72 годин, вони не мають права більше утримувати або конвоювати екс-главу ДПС.

— Після закінчення терміну тимчасового утримання під вартою у працівників НАБУ і САП немає законних підстав обмежувати свободу пересування підозрюваного. Отже, озброєна охорона, яка супроводжувала затриманого, буде відкликана, — заявили в НАБУ.

У відомстві згадали, що якщо затриманий не з'явиться на суд, то будуть вжиті відповідні заходи.

Вранці народний депутат України Мустафа Найєм повідомив, що Роман Насиров так і не покинув будівлю суду і чекає ранкового засідання за своєю справою.

— Підозрюваний Роман Насиров все ще знаходиться в будівлі суду, не скаржився, навіть дав кілька інтерв'ю і все ще чекає своєї долі, — повідомив нардеп.

5 березня відбулося засідання суду для обрання запобіжного заходу Роману Насирову. У висновку Інституту кардіології йдеться про те, що Насиров не потребує невідкладної медичної допомоги. Захист оголосив відвід судді на підставі незабезпечення рівних прав у судовому процесі. Суддя Бобровник повідомив, що оскільки у Солом'янському суді Києва немає додаткового чергового судді,  без цього продовжити засідання неможливо. Термін затримання Романа Насирова закінчився ввечері у неділю, 5 березня.

QHA повідомляло, що Насирову інкримінують статтю 364 Кримінального кодексу — зловживання владою або службовим становищем. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підтвердило інформацію про затримання Насирова в рамках розслідування так званої «газової справи Онищенка».

ФОТО: інтернет

QHA