КИЇВ (QHA) -

Головний військовий госпіталь Міноборони у Києві закрили для представників ЗМІ та громадськості на час проходження психологічної реабілітації українських військовослужбовців, яких звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Про це заявила керівник Офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталя Зарецька на прес-конференції у Києві.

— Зараз починається перехід до реабілітаційного етапу ... Ми домовилися з керівництвом госпіталю, що на цей період його територія буде закрита для медіа та громадськості. Є чіткі правила по роботі з людьми, звільненими з ізоляції. Одним з таких правил є відсутність зовнішніх впливів. Коли людина буде готова виходити і спілкуватися — вона буде це робити, — сказала вона.

Зарецька зазначила, що деякі звільнені відмовлялися від обстеження і лікування саме через присутність великої кількості журналістів на території госпіталю.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув до аеропорту "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA