КИЇВ (QHA) -

З 2010 року рівень підтримки ідеї визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність України виріс у 2,5 рази.

Згідно з результатами дослідження, яке провела Соціологічна група «Рейтинг» у вересні 2017 року, 49% опитаних підтримують ідею визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність України, 29% — не підтримують (41% і 38% відповідно у порівнянні з 2015 роком). Ще 22% не визначилися з відповіддю.

На заході України традиційно найвищий рівень підтримки цієї ідеї — 80%. У центральній частині країни показник досягає 50%, в той же час половина жителів сходу і півдня України не підтримує ідею визнання національно-повстанського руху.

Чоловіки, молоді люди, жителі сіл, особи з вищою освітою та україномовні респонденти більше схильні до підтримки визнання ОУН і УПА, ніж інші категорії.

56% позитивно ставляться до ідеї примирення воїнів Радянської армії та ОУН-УПА (2012 року таких було 44%).

При цьому на заході країни таких вдвічі більше, ніж на сході (75% проти 34%). Тезу про примирення трохи більше підтримують особи з вищою освітою, жителі сіл та україномовні респонденти. Їх майже вдвічі більше серед тих, хто підтримує визнання ОУН-УПА борцями за незалежність, ніж серед тих, хто не підтримує визнання національно-визвольного руху.

Теза про те, що під час Другої світової війни воїни Радянської армії захищали свою Батьківщину, підтримує абсолютна більшість опитаних (90%), тоді як теза про те, що під час Другої світової війни воїни ОУН-УПА захищали свою Батьківщину, підтримують 53%.

У той же час рівень підтримки останньої тези в порівнянні з 2012 роком виріс у півтора рази. Прихильників ідеї, що воїни ОУН-УПА захищали свою Батьківщину, більше серед молоді, чоловіків, жителів сіл, україномовних і жителів заходу.

Вік респондентів — від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Опитування проводилося у форматі особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 20-29 вересня 2017 року

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вандали залишили написи на стіні будівлі почесного консульства України в польському Ряшеві.

QHA