КИЇВ (QHA) -

У разі подальшого ігнорування владою акції під постійним представництвом президента України в Автономній Республіці Крим, яка об'єднала представників більше десяти громадських організацій, громадські активісти готові йти до Адміністрації президента. Про це на прес-конференції в Києві заявив один з організаторів акції, член «Автомайдану» Дмитро Карп.

— Якщо не буде прийняте рішення якимось найближчим часом, ми разом із кримськими татарами і громадськими активістами підемо безпосередньо до Адміністрацію президента і проситимемося на прийом до Райніна (глава АП), щоб він відповідав безпосередньо нам, а не депутати. Ми сподіваємося, що в АП вплинуть на ситуацію. На сьогодні це єдина легітимна гілка влади, що зосталася по АРК на материковій Україні з величезними повноваженнями, які поширюються на всі органи влади. Тому перебування такого чиновника на такій посаді це повна дискредитація президентської гілки влади. Це ганьба президента фактично, тому що в даному випадку постпред президента по АРК це обличчя президента,  вважає Карп.

Спікери зазначили, що протягом п'яти днів на їхні дії не надходило жодної реакції з боку влади. У той же час співробітники представництва по АРК по кілька разів на день викликають до місця проведення акції наряди поліції та еменесівців і дають неправдиві свідчення проти її учасників, повідомляючи про замінування будівлі і тиску на них з боку активістів.

Співробітники представництва щодня викликають поліцію, МНС та інші служби, пишуть заяви, що учасники акції блокують роботу представництва. Роблять хибні виклики про замінування будівлі, а самі сорок хвилин не пускають співробітників МНС всередину. Але далі сходового майданчика вони також не зайшли, зазначають активісти.

Крім того, за словами учасників акції, від початку її поруч із ними перебувають співробітники СБУ, яких також не впускають до будівлі представництва.

Якщо ще трохи це триватиме виклики МНС і поліції, нібито мінування і так далі це призведе до того, що представництво президента в АРК херсонська поліція просто заарештує, тому що вони таким чином порушують вже кримінальне законодавство, зауважив учасник прес-конференції журналіст Айдер Муждабаєв.

На запитання кореспондента QHA, кого активісти бачать на посаді постпредставника президента по АРК замість Наталії Попович, вони не змогли назвати конкретне прізвище.

У нас є бачення, кого б ми хотіли бачити, але ми говоримо про те, що це має бути конкурс, без спроб маніпуляцій з тим, що ми когось свого намагаємося проштовхнути. Нехай це буде відкритий конкурс, в якому буде представлена і та людина, яку ми бачимо. Якщо її виберуть  добре, якщо це буде хтось інший, але він буде адекватно працювати, то ми готові з ним працювати, оскільки у нас є бачення, як побудувати роботу даного представництва президента. Щоб кожен крок, який буде зроблено, наближав нас до деокупації Криму,  заявив Дмитро Карп.

Також учасники акції повідомили, що Наталія Попович помічена не тільки у бездіяльності. За їхніми даними, чиновниця намагається вирішувати свої житлові питання, користуючись службовим становищем.

Ми дізналися через відкриті джерела, що Попович отримує за рік 340 тисяч гривень. Це по 28 тисяч у місяць за абсолютну бездіяльність. Крім того, вона щотижня зі скандалом вимагає службову квартиру від мерії, яка не має до неї жодного відношення. Сама мерія поскаржилася нам, стверджують активісти.

Нагадаємо, 10 липня у Херсоні представники громадських організацій, учасники АТО і кримчани розпочали безстроковий пікет розташованого в місті представництва президента України в Автономній Республіці Крим, вимагаючи активізації його роботи, а також звільнення постпреда Наталії Попович.

12 липня активісти оголосили про створення ними Громадської ради з питань Криму.

QHA