КИЇВ (QHA) -

14 серпня у Шевченківському районному управлінні поліції Києва зоозахисники організували акцію «Зупиніть бійню шкуродерів», на якій просили начальника Германа Приступу прискорити передачу до суду кримінальних справ проти догхантерів Олексія Святогора, Ірини Кременовської і Олега Руденка, які знищили понад 2500 тварин.

Власники тварин і волонтери відвідали главу поліції з плакатами «Україна без шкуродерів» і «Зупиніть бійню бездомних тварин!», вимагаючи просування у розслідуванні злочинів і призначення нових слідчих. Той факт, що учасники мітингу прийшли без попередження, став головною причиною відсутності відповідей на важливі для громадськості питання.

— Ми розглянемо всі кримінальні справи, але не просто зараз. Ця зустріч не передбачена в нашому графіку. Давайте у п'ятницю на 10 годину запросимо всіх слідчих, прокуратуру і вам надамо повну кваліфіковану відповідь, — сказав глава Шевченківського управління поліції ГУНПУ у Києві Герман Приступа.

Бесіда з начальником управління поліції не задовольнила зоозахисників, тому що зустрічі щодо цих злочинів переносяться, як і півроку тому, і впевненості, що винні будуть покарані, немає.

— Вчергове бачимо, що поліція не розслідує справи по шкуродерів. Герман Леонідович мав підготувати всі відповіді у п'ятницю, так що ми зберемо ще більше активістів нас не поменшає, обіцяє волонтер ГО «Форум порятунку Києва» Оксана Костюкевич.

Нагадаємо, що 21 липня народні депутати спільно із зоозахисниками і екологами зареєстрували законопроект про захист тварин №6598 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу)».

QHA