КИЇВ (QHA) -

Значна кількість постраждалих від внутрішньої торгівлі людьми в Україні піддавалися експлуатації на території анексованого Росією Криму. Про це повідомили кореспонденту QHA в українському представництві Міжнародної організації міграції.

— Російська Федерація залишається основною країною призначення для торгівлі людьми з України 68% постраждалих громадян, які звернулися по допомогу до МОМ у першому півріччі 2016 року, повернулися саме з цієї країни (64% 2015 року, 77% 2013-2014 року). На другому місці  країни ЄС, звідки повернулося 17% постраждалих, з них 80% постраждали у Польщі. Інші країни призначення 2016 року: Туреччина, ОАЕ, Ізраїль, Молдова та Білорусь. Кількість осіб, що постраждали від внутрішньої торгівлі людьми, збільшилася, і становить 7% від загальної кількості випадків (у порівнянні з 3% 2015 року). Значна кількість тих, хто постраждав від внутрішньої торгівлі людьми 2016 року, піддавалося експлуатації на території АР Крим,  повідомили представники МОМ.

Нагадаємо, за 2016 рік, за інформацією прикордонників, відкрито 19 кримінальних проваджень за ст. 149 КК «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини», виконано понад 60 доручень на проведення слідчих (розшукових) дій. Всього в результаті проведених заходів попереджено вивезення за кордон майже 30 потенційних жертв і припинено незаконне вивезення за кордон 82 дітей.

ФОТО: інтернет

QHA