СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Контрабандисти після завантаження в портах окупованого Криму здійснюють проміжний візит на рейд порту Кавказ, щоб оформити там відкриття кордону і в'їхати до порту-одержувача з «чистими» документами. Про це повідомляє портал «Новини з окупованих територій» (PSB-News).

Дана схема була виявлена ​​у вантажному маніфесті судна «Моряк», який, судячи з виявленими Центром «Миротворець» документами, регулярно здійснює рейси з окупованого Криму до турецьких портів.

Більш того, журналісти вказали, що в маніфесті було вказано порт вивантаження «Севастополь—Росія», що може бути трактовано як порушення територіальної цілісності України.

Також згідно з документами, «Миротворець» виявив 12 компаній, які займаються протизаконною діяльністю з доставки вантажів до/з окупованого Криму: 11 турецьких і 1 міжнародна, мають бізнес в Україні (REHAU). Постачальниками у всіх випадках були російські компанії, при цьому у деяких не вказано місто реєстрації. У «миротворців» з'ясували, що таким чином контрабандисти приховали факт незаконної діяльності кримських підприємств, зареєстрованих за російським законодавством в окупованих Сімферополі та Севастополі.

Нагадаємо, у 2016 році Державна прикордонна служба України зафіксувала 652 іноземних судна, що заходили до портів окупованого Криму.

15 лютого народний депутат України Ірина Фриз заявила про необхідність прийняття Верховною Радою закону про заборону використання портів Криму окупаційною владою для міжнародних перевезень.

ФОТО: інтернет

QHA