КИЇВ (QHA) -

М'янма встановлює міни вздовж кордону з Бангладеш, ймовірно, щоб не дати повернутися збіглим представникам народності рохінджа. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в уряді Бангладеш.

За даними джерел агентства, становлення мін триває протягом трьох днів.

— Вони розміщують міни на своїй території вздовж паркану з колючим дротом, заявило джерело.

За даними джерел, влада Бангладеш дізналися про це здебільшого завдяки фотосвідченням і даним інформаторів.

Як повідомляло QHA, в ході операцій, що проводяться армією М'янми в Аракані під приводом боротьби з озброєними бойовиками, за останній тиждень загинуло кілька тисяч мусульман-рохінджа. Операції проводяться в 60 селах штату, десятки з яких уже спалені. Десятки тисяч араканців намагаються залишити регіон. Точну кількість загиблих встановити поки не вдається.

Нагадаємо, найбільша хвиля насильства після 2012 року у М'янмі почалася 25 серпня з нападу Армії порятунку рохінджа Аракана на кілька поліцейських дільниць і військову базу уряду у відповідь на насильство з боку буддистських добровольців і війська, яке їх підтримує.

Репресії щодо мусульман рохінджа в рамках так званої антитерористичної операції проводяться під керівництвом лауреата Нобелівської премії миру Аунг Сан Суу Куї — багаторічної дисидентки і борця за демократичні зміни у М'янмі, допущеної до влади військовими минулого року. Уряд М'янми ігнорує всі попередження і заклики ООН.

Рохінджа — етнічні бенгальці-мусульмани, переселені в Аракан у XIX — початку XX століття британською колоніальною владою. При загальній чисельності близько півтора мільйона людей в даний час вони складають більшість населення штату. Офіційна влада і буддистська населення вважають рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш.

ФОТО: інтернет

QHA