КИЇВ (QHA) -

1 грудня — Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Він заснований для того, щоб підвищити обізнаність людей про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції. Цей день також є Днем пам'яті жертв цього захворювання.

За даними організації Спільної програми Об'єднаних Націй з проблем ВІЛ/СНІДу (Joint United Nations Programme on HIV / AIDS, UNAIDS), на сьогоднішній день більше 35 мільйонів осіб у віці від 15 до 49 років інфіковані ВІЛ. З них 26 мільйонів — працюючі люди. Деякі успішні люди визнали, що хворі на СНІД, проте продовжують жити з цією хворобою.

1. Колишній міністр культури Великобританії Кріс Сміт

У 1997-2001 роках Кріс Сміт був міністром культури Великобританії. У той час політик уже був інфікований. Дізнався про це він ще в 1987 році, а відкрито визнав у 2005-му.

Він повідомив, що зізнатися йому допомогла заява екс-президента ПАР Нельсона Мандели, який зазначив, що його син помер від СНІДу.

2. Актор Чарлі Шин

Багато хто знає актора за фільмами «Взвод», «Дух помсти», «Уолл-стріт», «Гарячі голови», а також серіалів «Спін-сіті» і «Дві з половиною людини». У 2010 році його визнали найбільш високооплачуваним телеактором.

У 2016 році Чарлі Шин у прямому ефірі одного з американських телешоу заявив, що у нього ВІЛ і додав, що діагноз йому поставили близько чотирьох років тому.

3. Баскетболіст НБА Ірвін «Меджік» Джонсон

Джонсон вважається одним із кращих баскетболістів Національної баскетбольної асоціації (НБА) за всю історію.

У 1991 році він розповів, що у нього діагностували ВІЛ, після чого став проходити антиретровірусну терапію. У 2002 році лікарі відзначили, що вірус у його крові знизився до невизначеного, що стало певною перемогою для нього.

4. Чотириразовий переможець Олімпіади і п'ятикратний чемпіон світу Грег Луганіс

Луганіс дізнався про свій ВІЛ-позитивний статус у 1988 році, проте зізнався в цьому через вісім років. Багато хто знає його як письменника, кінолога і шоумена. На даний момент Луганіс викладає в школі акторської майстерності, знімається у фільмах і грає в театрі. Вірус у його крові знизився до невизначеного.

5. Шведський музикант Андреас Люндстедт

Він відомий не тільки на своїй батьківщині, але і в Європі. Довгий час був головним солістом поп-групи Alcazar, яку заснував. Коли він заявив про свій статус, представники світу і політики зустріли цей вчинок з великим схваленням.

6. Музикант Енді Белл

Учасник групи Erasure Енді Белл заявив, що ВІЛ-інфікований у 2004 році, хоча діагноз йому поставили за шість років до визнання. Зараз музикант вносить пожертвування на освіту та дослідження в області ВІЛ-інфекції.

7. Німецька співачка Надя Бенаїсса

Німецька співачка, учасниця поп-групи No Angels Надя Бенаїсса дізналася, що ВІЛ-інфікована під час своєї вагітності у 1991 році. На даний момент співачка активно бере участь у проектах з боротьбі зі СНІДом і веде звичайне життя.

8. Американський композитор і поет Джеррі Герман

Автор мюзиклу «Хелло, Доллі» Джеррі Герман дізнався, що ВІЛ-позитивний у 1987 році, і публічно заявив про це через кілька років. У 2010 році став лауреатом премії центру Кеннеді за внесок у культуру Америки. Зараз він проходить спеціальну антиретровірусну терапію.

9. Фотограф і письменниця Мері Фішер

Фішер завжди відкрито заявляла про свій статус. З 2006 року є послом доброї волі Програми ООН з питань ВІЛ та СНІДу. Пізніше очолила свій фонд, який присвячений дослідженням та освіті в цій області.

QHA