РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

На засіданні Верховного суду Російської Федерації Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування з вимогою допустити до нього у СІЗО Ростова Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Валерію Лутковську, а також представника Генконсульства України, російських правозахисників і журналістів.

— Ось уже протягом трьох років на території Криму приймаються незаконні рішення в сфері боротьби з тероризмом та екстремізмом. Це і обшуки, і переслідування журналістів, і визнання Меджлісу кримських татар екстремістською організацією, і багато іншого. Я виявився заручником цих незаконних рішень, був насильно вивезений з Криму, — заявив Зейтуллаєв.

Джерело зазначає, що клопотання було відхилене судовою колегією, а під час засідання спілкуватися з Зейтуллаєвим заборонили не тільки адвокатам, а й українському консулу, який прийшов на засідання.

У відповідь Руслан намалював кілька плакатів, які мовчки показав на камеру, підвівши підсумок: «Репресії XXI століття».

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму були затримані четверо мусульман за звинуваченням у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїт та Юрій Примов були засуджені до 5 років у колонії загального режиму.

Однак 27 грудня 2016 року Верховний суд РФ скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу до Північно-Кавказького окружного військового суду Ростова на перегляд, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ інкримінувати йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

ФОТО: інтернет

QHA