РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Адвокат Еміль Курбедінов опублікував лист кримчанина, фігуранта севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва, засудженого в Росії до 12 років ув'язнення.

Зейтуллаєв назвав рішення Північно-Кавказького військового суду про позбавлення його волі строком на 12 років «незаконним і необґрунтованим», а Росію, де проходив судовий процес — «чужою державою».

Він нагадав про своє рішення оголосити голодування і закликав усіх небайдужих боротися за звільнення політв'язнів у Росії.

— Прошу всіх активно боротися за повернення додому всіх політв'язнів Кремля... Саме громадянське активне суспільство зробило великий внесок у визволення низки осіб з полону. Особисто я вважаю, що всі ми, політичні в'язні з Криму або материкової України, знаходимося в полоні, — йдеться в листі.

Він зазначив, що Україна зможе подолати всі проблеми, оскільки в країні «дуже багато хороших людей, громадських активістів, і їх число постійно зростає».

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму були затримані чотири кримських мусульманина за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїт і Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання в колонії загального режиму.

Верховний суд РФ 27 грудня 2016 року скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд до Північнокавказького окружного військового суду Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і зажадав замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ поставити йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

ФОТО: інтернет

QHA