РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Незважаючи на прохання лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва і громадськості, кримський татарин Руслан Зейтуллаєв відмовляється припиняти голодування. Лише неможливість здійснення намазу за станом здоров'я може стати однією з умов припинення його протестної акції. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Сьогодні у справі Руслана Зейтуллаєва почалися дебати сторін.

— Руслана Зейтуллаєва доставили до суду. Виглядає виснаженим, але тримається міцно. Адвокати вмовляли кинути голодування, але Руслан відмовився до винесення вироку. Еміль Курбедінов нагадав про лист Сахарова Мустафі Джемілєву під час голодування. «Готовий буду кинути, якщо не зможу читати намаз, якщо будуть непритомність, наприклад. Але я жодного ще не пропустив», — відповів Руслан. У СІЗО його вмовляють кинути голодування тричі на день, — написав Наумлюк.

Як зазначає журналіст, за довідкою медслужби СІЗО, «стан Зейтуллаєва задовільний, медичних протипоказань для участі в судовому засіданні немає, вага становить 55 кілограмів, діагноз — елементарне голодування».

Однак, незважаючи на знемогу, кримський татарин має намір виступити з останнім словом.

— Брати участь у дебатах, які почалися сьогодні, Руслан вже не може, не вистачає сил, буде вимовляти останнє слово. Суд дозволив говорити сидячи, — додав Наумлюк.

Сьогодні Зейтуллаєв голодує вже 18-й день.

У коментарі QHA лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв закликав політв'язня Руслана Зейтуллаева припинити безстрокове голодування. На його думку, тривалі голодування в «безсоромній» Росії не ефективні, так як кремлівський режим не має наміру прислухатися до вимог голодуючого.

Як повідомляло QHA, 4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування в знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар в окупованому Криму. Як повідомили правозахисники, голодування «мокре» — Руслан п'є чай без цукру. Зараз Зейтуллаєв знаходиться в Ростові-на-Дону, де відбувається перегляд справи. Його звинувачують в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» в Криму.

Адвокат Еміль Курбедінов, який 14 квітня зміг відвідати свого підзахисного, повідомив, що у Руслана Зейтуллаєва вже виникли складнощі зі здоров'ям.

Крім того, до кримського татарина досі не пускають українського консула. Міністерство закордонних справ України висловило ноту протесту Російській Федерації з вимогою надати українському консулу доступ до громадянина України.

ФОТО: інтернет

QHA