РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Політв'язень Руслан Зейтуллаєв, якого Північно-Кавказький військовий окружний суд сьогодні засудив до 12 років суворого режиму, не збирається припиняти боротьби за права свого народу, повідомив адвокат Едем Семедляєв.

За станом здоров'я і прохання небайдужої громадськості сьогодні, на 22-й день, Руслан Зейтуллаєв вирішив припинити своє голодування.

— Зейтуллаєв Руслан заявив, що сьогодні, на 22-у дні, він припиняє голодування у зв'язку з тим, що:

1. Його родичі, близькі, лідери і авторитетні люди з-поміж кримськотатарського народу, адвокати, а також небайдужі люди просять припинити голодування;

2. Різко погіршилося його здоров'я, написав Семедляєв.

Також Зейтуллаєв повідомив, що за весь період голодування він направив у державні та правоохоронні органи Російської Федерації 14 заяв, на які досі немає жодної реакції. Його відвідав лише голова Громадської спостережної комісії Ростовської області Леонід Петрашіс.

Також він сказав, що це його перше голодування, але не остання, і він не припинить боротьбу за права свого народу, додав Семедляєв.

Адвокат передав слова подяки Зейтуллаєва всім, хто його підтримував.

Як повідомляло QHA, 4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування в знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар в окупованому Криму. Як повідомили правозахисники, голодування «мокре» — Руслан п'є чай без цукру. Зараз Зейтуллаєв знаходиться в Ростові-на-Дону, де відбувається перегляд справи. Його звинувачують в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» в Криму.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму було затримано чотирьох кримських мусульманина за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав сім років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїт і Юрій Примов засуджені до п'яти років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання в колонії загального режиму.

Верховний суд РФ 27 грудня 2016 року скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд до Североокружного військового суду Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ пред'явити йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

ФОТО: інетрнет

QHA