МОСКВА (QHA) -

Кримський татарин Руслан Зейтуллаєв, обвинувачений РФ в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, написав відповідь на лист активіста «Росузника».

— Доброго дня, Микито! Пише Вам політичний в'язень Зейтуллаєв Руслан Борисович! Лист Ваш отримав, дякую за підтримку. Мені дуже приємно, що і у вашій країні є люди, які розуміють, що відбувається навколо нас, кримських татар! Я сподіваюся, що таких людей буде все більше і більше, тому що те свавілля, що коїться, не може тривати протягом довгого часу. У мене все нормально, за два з гаком роки мені довелося побачити дуже велику кількість різних доль. І не всі ці люди винні, більшість із них сидить тут через дрібниці, а основна частина за наркотики, більше 80%, і це реальність, лише поглиблюється. Але серед них є і економісти, програмісти, підприємці, які комусь просто перейшли дорогу. Зараз треную свою пам'ять, заучую вірші. Посадив цибулю в умовах СІЗО, уявіть собі, росте це насправді дивно. Ходжу на прогулянку  займаюся спортом, дихаю свіжим повітрям, якого так тут не вистачає. Хочу попросити Вас, щоб Ви передали всім тим людям, які співпереживають, величезний привіт від мене! Сподіваюся, що подібних листів буде тільки більше, і я з радістю на них відповім. На цьому закінчую свій маленький лист. З повагою до Вас, Зейтуллаєв Р. Б.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму було затримано чотирьох кримських мусульманина за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов та Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання у колонії загального режиму.

Верховний суд РФ 27 грудня 2016 року скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд до Північнокавказького окружного військового суду Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» в Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ інкримінувати йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

ФОТО: інтернет

QHA