КИЇВ (QHA) -

Лише за перший тиждень прийму документів на участь у модернізованій програмі «Доступне житло» громадяни подали заявки на суму 160 млн грн. Для порівняння на весь наступний рік в проекті бюджету-2018 на програму передбачено 100 млн грн.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний в ході засідання круглого столу «Міфи та реальність: що передбачено державним бюджетом для забезпечення прав ВПО».

За словами Сергій Комнатного, така активність ілюструє реальну потребу у фінансування такої програми, тим більше що до кінця року кількість таких заявок може збільшитися втричі і більше. Цього року для фінансового забезпечення програми «Доступне житло» виділено 30 млн грн, а також підготовлені розрахунки про додаткове виділення 9 млн грн і відповідні документи, передані Міністерству фінансів України. А у проекті бюджету-2018 року на неї передбачено 100 млн грн. Він зазначив, що активність громадян у поданні документів (прийом почався 28 листопада), ймовірно, спонукала законодавців виділити на наступний рік згадані 100 млн грн.

— Ми маємо (в проекті бюджету-2018) 100 млн грн на реалізацію програми «Доступне житло». Модернізована програма «Доступне житло» передбачає або підтримку позичальника у розмірі 50%, або кредит під 7% річних. Щодо того скільки треба — то лише за перший тиждень прийому документів 690 громадян подали на участь у програмі на 160 млн грн. До кінця року ми очікуємо, що ще близько двох тисяч пакетів документів громадян приймемо як бажаючих взяти участь у даній програмі. Я впевнений, що та хвиля з подачі документів, яка виникла минулого тижня, також зіграла свою роль, що у нас до другого читання (бюджету) з’явилися ці 100 млн грн на наступний рік, — повідомив Комнатний.

Сергій Комнатний також закликав уряд до кінця року прийняти постанову, яка продовжить дію програми на наступні 5 років. Відповідний проект постанови Кабінету міністрів про продовження терміну її дії і на наступні 5 років розробили Держмолодьжитло з Мінрегіоном, на сьогодні цей проект перебуває у секретаріаті Кабміну і очікує на розгляд урядового комітету і уряду. Необхідність її прийняття ще в поточному році він також мотивував тим, що програму «Доступне житло» можна фінансувати як з державного, так і з місцевого бюджетів, які повинні мати час і підстави для підготовки регіональних програм.

Голова Держмолодьжитло повідомив, що фонд почав переговори з одним із державних банків щодо співпраці у кредитуванні житла учасникам програми «Доступне житло».

— Ми на сьогодні почали переговори з державним банком щодо можливого кредитування тої частини коштів, яка належна до сплати громадянином-учасником програми. Я сподіваюся, що до початку роботи програми в наступному бюджетному році будуть підписані відповідні меморандуми з цими державними банками і можна буде об’єднати таким чином зусилля. Це буде реальна допомога.

Говорячи про передбачені в проекті бюджету видатки Фонду, Комнатний зауважив, що вони дозволять обслуговувати чинні договори часткової компенсації здешевлення вартості іпотечних кредитів, які укладені в попередніх роках, а також дозволять збільшити статутний капітал на 30 млн грн. Гроші від збільшення статутного капіталу будуть направлені на забезпечення молоді житлом, тобто на кредити для молоді. Комнатний також повідомив, що зараз вносяться зміни до програми забезпечення молоді житлом, щоб переселенці теж мали змогу нею скористатися.

Разом із тим глава Держмолодьжитло з обуренням висловився щодо неприпустимого співвідношення передбачених у проекті бюджзету-2018 видатків на утримання апарату парламенту та житлові програми.

— Особисто я, як громадянин, не можу погодитися з тим, що у бюджеті, який сьогодні будуть голосувати депутати, на житлові програми передбачено загалом 130 млн грн, а на утримання апарату ВРУ — 1,6 млрд грн. Для прикладу 2013 рік — апарат ВРУ – 849 млн грн, на житлову програму — 1,3 млрд грн.

До речі, інші учасники обговорення також висловили обурення тим, що на житлові програми у проекті бюджету-2018 виділяється лише 100 млн грн, а наприклад на створення штучних футбольних полів у 3,5 разів більше.

QHA