КИЇВ (QHA) -

Акція "Беззахисні захисники" — це прояв солідарності українського громадянського суспільства з незалежним кримським адвокатом Емілем Курбедіновим, який був незаконно заарештований в окупованому півострові 26 січня, повідомляють організатори.

Українські правозахисники відразу заявили, що вважають переслідування Курбедінова політичним. Заяви на його підтримку видали також авторитетні міжнародні неурядові організації — Human Rights House Foundation, Freedom House Ukraine, Civic Solidarity Platform, Front Line Defenders, свій протест заявило і Міністерство закордонних справ України.

В акції, ініційованій правозахисниками, візьмуть участь громадські організації, представники Меджлісу кримськотатарського народу, адвокати, активісти. Запрошені також згадані представники міжнародних правозахисних організацій та МЗС.

— Використовуючи візуальні образи, організатори акції підкреслять, що арешт Еміля Курбедінова на тимчасово окупованій території — значить не тільки незаконне переслідування самого адвоката (що, крім іншого, є порушенням ст. 70 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни), але і позбавляє права на захист його численних клієнтів. Серед підзахисних Еміля Курбедінова — Ільмі Умеров, Микола Семена, Емір-Усеін Куку та інші фігуранти справ кримських мусульман і так званих справ диверсантів (зокрема, Ридвана Сулейманова), — сказано в повідомленні.

Організатори акції: Крим SOS, Медійна ініціатива за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод/Євромайдан SOS, Центр інформації про права людини.

Як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA