КИЇВ (QHA) -

Виставка робіт «Боротьба крізь роки» кримського фотохудожника BAYKUS, експозиція кримськотатарського декоративно-прикладного мистецтва «Zincir. Ланки пам'яті» від художника і скульптора Рустема Скибіна і виставка фотопортретів сучасних кримських політв'язнів почнуть свою роботу у рамках правозахисного і культурного заходу 23 лютого о 12:00 у кулуарах сесійної будівлі Верховної Ради України по вулиці Грушевського, 5.

Захід «День Криму у Верховній Раді» покликаний оприлюднити інформацію про дійсний стан людей, які проживають на території окупованого Криму.

Зокрема, «День Криму» торкнеться питань правового статусу кримських татар і українців у анексованому Криму і такі порушення прав людини на окупованій території, як примус до придбання громадянства Російської Федерації, політичні переслідування, сфабриковані справи і судові рішення, викрадення, тортури і вбивства людей, рейди силових структур у будинках, мечетях і школах, насильство відносно до жінок, систематичні незаконні допити й арешти, необґрунтоване продовження строків тримання взятих під вартою, заборона на проведення мирних зібрань, порушення права на освіту і користування рідною мовою, порушення права власності та тиск на культурне життя корінного населення Криму.

QHA повідомляло, що 20 лютого постійне представництво України при Раді Європи провело День Криму. Захід був приурочений до третьої річниці початку незаконної окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією.

ФОТО: інтернет

QHA