СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

18 жовтня у Сімферополі відбулося засідання суду у «справі 26 лютого» щодо Мустафи Дегерменджі і Алі Асанова.

Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв.

До суду були викликані троє свідків мітингу, які заявили, що були на ньому, але підсудних там не бачили.

— Жодним чином вони не впливали, не давали доручення робити масові заворушення. І взагалі не бачили цього процесу, щоб хтось комусь робив тілесні ушкодження, додав Семедляєв.

Він також зазначив, що наступне засідання суду відбудеться завтра, 19 жовтня, і на ньому планується допитати ще 4-х свідків.

Раніше QHA повідомляло, що 18 жовтня у Сімферополі біля будівлі Центрального районного «суду» кримськотатарські активісти влаштували акцію з гранатами. Глава ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв зазначив, що таким чином учасники акції хотіли показати абсурдність звинувачень кримських татар у «тероризмі та екстремізмі».

12 жовтня «Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу на рішення про продовження терміну домашнього арешту фігурантам «справи 26 лютого» Мустафі Дегерменджі і Алі Асанову.

«Верховний суд» залишив чинним рішення «Центрального районного суду». Тому Дегерменджі і Асанов повинні провести під домашнім арештом ще два місяці.

Нагадаємо, раніше кримські татари записали відкрите звернення до уряду Криму, всіх силових структур, глави ФСБ по Криму і Севастополю Віктора Палагіна і всієї міжнародної спільноти, в якому засудили репресії проти кримських татар.

QHA