ОДЕСА (QHA) -

Малиновський районний суд Одеси скасував рішення першої інстанції і відпустив казанського татарина Ільдара Валієва, який за запитом Інтерполу РФ нещодавно був затриманий в Одесі.

Про це із залу суду повідомив глава Інформаційного офісу «Хізб ут-Тахрір Україна» Фазил Амзаєв. Він виклав детальну хронологію засідання:

— За годину, о 12:30 за адресою вул. Гайдара, 24а, м. Одеса, розпочнеться розгляд апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції про арешт на 40 діб Валієва Ільдара. Сторона захисту залучає свідків, зокрема мене, для підтвердження політичної складової репресій щодо членів Хізб ут-Тахрір у Росії. Також будуть подані клопотання від двох сторін на взяття на поруки.

Амзаєв зазначив, що підтримати Ільдара Валієва прийшли сім'я, знайомі, друзі і колеги. За словами Фазила, адвокат виступив дуже переконливо.

— Виступає прокурор. Намагається спростувати доводи захисту. Прокурор наполягає, що Валієва Ільдара треба обов'язково видати, тому що він у розшуку в Росії. Український прокурор просить видати політичного біженця в руки Росії, щоб він провів у в'язниці 20 років. На питання судді про те, чи можна скасувати запобіжний захід, прокурор проти.

За словами глави офісу «Хізб ут-Тахрір Україна», судді засипали прокурора питаннями про те, на підставі якої норми українського законодавства видача Валієва була б законною. На ці питання прокурор відповісти не зміг.

— Прокурора-жінку по-людськи шкода. Вся вина в Росії, яка намагається викручувати руки своїм громадянам за допомогою українських правоохоронців. Це якийсь сюр.

О 14:32 Амза повідомив, що суд ухвалив скасувати рішення першої інстанції і звільнити Ільдара Валієва.

Днями стало відомо, що члена організації «Хізб ут-Тахрір» Ільдара Валієва, переслідуваного у Росії, затримали в Одесі.

Нагадаємо, на відміну від України, в Росії організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена як терористична.

ФОТО: Facebook Фазила Амзаєва

QHA