БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Затриманий під час обшуків у Бахчисараї 13 квітня кримчанин Сейдамет Мустафаєв вийшов на волю.

— Сейдамет Мустафаєв після десятидобового арешту приїхав додому. Його зустрічає мама, діти теж готувалися до його приїзду малювали плакат. Кульки, торт, кава та солодощі так зустрічають героїв, аж ніяк не злочинців, йдеться у повідомленні групи «Кримська солідарність».

Як повідомляло QHA, вранці 13 квітня в Бахчисараї російські силовики увірвалися з обшуками в домівки двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва та Різи Муждабаєва. До обшуків крім ОМОНу були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, були чутні постріли. Одна людина госпіталізована.

Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкета Абдураманова, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва і Мідата Муждабова
також затримали і відвезли у місцеве відділення поліції.

Окупаційні правоохоронці стверджують, що обшуки у будинках, затримання і побиття кримських татар у Бахчисараї вранці 13 квітня були «плановими заходами» з «виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації».

Затриманому після обшуків Сейдамету Мустафаєву Бахчисарайський районний суд виніс постанову за ст.20.3 КпАП РФ від 13.04.2017 та за ст.20.2 ч.6 КпАП РФ. Судом розглядалася його участь у «несанкціонованому мітингу» під час обшуку 26 січня 2017 року вдома у Сейрана Салієва.

ФОТО: інтернет

QHA