СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В окупованому Криму затриманих за звинуваченням у нібито вимаганні 7 тисяч доларів у громадянина Туреччини кримськотатарських активістів тримають у різних ізоляторах тимчасового тримання (ІТТ). Про це повідомили власні джерела QHA.

Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі тримають в ІТТ у місті Саки, а Казима Аметова, Руслана Трубача — в ІТТ у Бахчисараї.

«Правоохоронці» заявили, що слідчий ізолятор (СІЗО) переповнений, тому їх тримають там, де місце є.

Нагадаємо, що 23 листопада в окупованому Криму пройшли обшуки у будинках Асана Чапуха і Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача в с. Ближнє Феодосії (його затримали разом із дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Затриманий Бекір Дегерменджі  його затримали навпроти ресторану «Мараканд», в кафе «Медобори» у Сімферополі. 57-річний Бекір Дегерменджі є батьком Мустафи Дегерменджі, який фігурує як обвинувачений у справі "26 лютого".

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Руслана Трубача затримали на 48 годин. Їм інкримінують "вимагання". Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини — 7 тис. доларів.

Турка, у якого нібито вимагали гроші, звуть Юсуф Айтан, він заборгував гроші кільком людям, серед яких була Веджіє Кашка. Активісти, відчуваючи повагу до родини Веджіє-Аблаєв, втрутилися в ситуацію і намагалися допомогти.

В результаті дій силовиків у Криму 23 листопада померла 83-річна Веджіє Кашка  ветеран кримськотатарського національного руху.

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну справу за фактами проведення незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

ФОТО: ТАСС

QHA