КИЇВ (QHA) -

Затримані російськими силовиками 11 жовтня шестеро бахчисарайських активістів звинувачуються в участі в організації «Хізб ут-Тахрір» через розмови у місцевій мечеті, що була записана і передана ФСБ.

Про це QHA повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

За його інформацією, практично в усіх релігійних закладах у Криму сьогодні ведеться стеження.

— Все напхане камерами, всюди прослуховується. Ось останніх хлопців записали в мечеті. Вони щось обговорювали там, це записали, передали підконтрольним ФСБ експертним установам, а вони сказали, що терористи. У будь-який момент кухонна розмова ляже у кримінальну справу, сказав він.

В цьому випадку кримських татар навіть не рятує рідна мова, зазначає адвокат. Тут навіть виникає небезпека некоректного перекладу сказаних слів, як це сталося у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

Примітним також залишається те, що підконтрольний окупаційній владі Муфтіят під керівництвом Еміралі Аблаєва всіляко сприяє каральній та наглядовій системі ФСБ, ставши інструментом контролю мусульман на території окупованого Криму.

Я знаю факти, коли приходили до шанованих у певній громаді людям, у нас званих муллак'аями, і говорили, що якщо він не входить до складу муфтіяту, то він не має права проводити релігійні обряди, навіть на похороні, інакше прийде ФСБ. Доходить і до такого маразму. У нас на дуа залишилися більш-менш вільні майданчики, де люди опісля можуть поговорити на будь-які теми. А зараз навіть туди, за ті столи намагаються впровадити таких муфтіятівських людей. Всі розуміють, що при них багато не можна розмовляти, зазначив він.

Нагадаємо, з ранку 11 жовтня в Бахчисараї пройшли обшуки відразу у декількох домівках кримськотатарських активістів — Сулеймана Асанова (власник кафе "Салачик'"), Сейрана Салієва (активіст, обшук проходить втретє), Тимура Ібрагімова, Сервера Зекерьяєва, Мемета Белялова і Ернеста Аметова.

Шістьом кримським татарам інкримінують «злочин проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності». Сулеймана Асанова звинувачують в організації осередку «Хізб ут-Тахрір». Решту 5 затриманих у Бахчисараї — за «участь в терористичній діяльності».

Зазначимо, що всі затримані є активними учасниками громадської організації «Кримська солідарність».

12 жовтня Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для них у вигляді двох місяців арешту.

QHA