СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Як відомо, ввечері 8 листопада поліція почала зупиняти машини рідних і журналістів, які попрямували до КПВВ «Армянськ—Чаплинка», щоб підтримати затриманих раніше на адмінкордоні з окупованим Кримом жінок.

Автомобіль з Джанкоя був зупинений у Красноперекопську нібито через підозри в алкогольному сп'янінні. Співробітники ДПС проводили затриманих до лікарні для огляду на наркотичне чи алкогольне сп'яніння.

Близько 2:00 ночі 9 листопада кримських татар з Джанкоя, затриманих при в'їзді на Перекоп, відпустили, повідомив у Фейсбук журналіст Антон Наумлюк.

Нагадаємо, 8 листопада близько 19:00 на адміністративному кордоні «Армянськ» між материковою Україною та окупованим Кримом прикордонники РФ, без пояснення причин, затримали сімох жінок, дружин і близьких політв'язнів — кримських татар: Абдулаєву Феру, Абдулаєву Аліме, Білялову Ліану, Джеппарову Заріну, Ісмаілову Фатму, Куку Мер'єм, Салідінову Гузель.

Жінок більше 6 годин утримували на російському пункті пропуску «Армянськ—Чаплинка». Близько 23Ґ:00 до затриманих пропустили адвоката Едема Семедляєва.

Близько 23:45 всіх затриманих жінок відпустили.

Мета проведених російськими силовиками дій в окупованому Криму — спроба показати кримськотатарський народ як терористів і екстремістів, репресії та залякування кримських татар.

QHA