НОВОСИБІРСЬК (QHA) -

Затриманий в Росії за звинуваченням у тероризмі українець Олексій Сізоновіч відчув на собі тортури і тепер потребує медичного обстеження. Про це заявила консул України в Новосибірську Діана Іванова.

За її словами, днями вона зустрілася з Сізоновічем в Іркутській колонії, де він відбуває покарання.

Олексій Сізоновіч повідомив, що його сильно били і катували електричним струмом після затримання у Ростові-на-Дону. Зараз засудженого турбують стійкі головні болі та інші проблеми зі здоров'ям.

Український консул зазначила, що вже написала заяву в колонію про те, що українця необхідно обстежити. Вона також має намір звернутися до уповноваженого з прав людини в Іркутській області, щоб він взяв ситуацію на контроль.

QHA раніше повідомляло, що, за версією обвинувачення, Олексій Сізоновіч і невстановлена ​​особа у квітні 2014 року нібито створили у Києві організовану групу, домовившись про вчинення терористичних актів в Росії і в Україні. Стверджується, що керівництвом займалася невстановлена слідством особа, а підсудний збирав інформацію про об'єкти транспортної інфраструктури і, володіючи спеціальними знаннями в області вибухотехніки, виготовляв різні вибухові пристрої. Наприкінці травня 2016 року українець нібито отримав завдання поїхати до Каменськ-Шахтинського, щоб визначити місце для закладки бомби. Теракт, за версією прокуратури, планувався на вересень того ж року.

Джерело: Радіо Свобода

QHA