МАЙКОП (QHA) -

Громадянин України Іван Федірко, засуджений в окупованому Криму, 14 серпня оголосив голодування.

Про це заявив експерт Регіонального центру з прав людини, адвокат Роман Мартиновський, передає Центр інформації про права людини.

За його словами, в'язень протестує проти невиконання Росією резолюції ПАРЄ від 12 жовтня 2016 року про передачу на підконтрольну Україні територію громадян України для подальшого відбування покарання.

З серпня 2015 року Федірко відбуває покарання згідно з вироком «Київського районного суду Сімферополя» у виправній колонії №1 Головного управління Федеральної служби виконання покарань РФ по Республіці Адигея.

Протягом двох років він неодноразово просив адміністрацію колонії надати йому медичну допомогу. Однак йому кожен раз відмовляли.

На прохання видати нову сорочку, оскільки остання була видана два роки тому, адміністрація колонії відреагувала переведенням Федірка до штрафного ізолятора і застосуванням до нього «суворих умов утримання».

На момент переведення до ізолятора засуджений скаржився на погіршення стану здоров'я, зокрема на підвищену температуру (38-39 градусів). Під час перебування в ізоляторі Федірко щодня звертався до адміністрації з проханням про медичну допомогу, однак не отримав її. У зв'язку з цим засуджений вже оголошував голодування з 19 по 29 червня.

Зараз він повідомляє, що планує продовжувати голодування до моменту його екстрадиції на батьківщину або ж поки йому не буде надано письмовий документ із зазначенням дати переведення для відбування покарання на територію України.

Як повідомляло QHA, 28 липня засуджений в анексованому Криму громадянин України Євген Давидов також оголосив голодування на знак протесту проти незаконного перевезення його в Росію.

ФОТО: інтернет, сайт Центру інформації про права людини

QHA