СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Засуджений у Криму громадянин України Андрій Лугін перерізав собі вени на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію Республіки Мордовія (РФ) і відсутність належного медичного обслуговування. Про це повідомив юрист організації «Регіональний центр прав людини» Віталій Набухотний з посиланням на дружину засудженого Ірину Лугіну, передає Центр інформації про права людини.

Юрист нагадав, що 24 квітня Андрій Лугін і Юрій Михайлов, що утримуються у в'язницях на території окупованого Росією Криму, оголосили сухе голодування.

Сьогодні, 26 квітня, планувалося їхнє переміщення у розпорядження виправних колоній на території РФ.

На фото: Андрій Лугін

За інформацією юриста, Лугін і Михайлов були засуджені ще 2010 року вироком Апеляційного суду АРК. Рішення набуло чинності 2012 року за рішенням Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Після анексії вперше вони були переміщені з Кримського півострова на територію Росії Федеральною службою виконання покарань РФ у середині 2016 року.

Нагадаємо, 24 квітня у СІЗО Сімферополя оголосив сухе голодування громадянин України Андрій Лугін, який був засуджений українським судом до анексії. В'язень відмовляється визнавати себе громадянином Росії і вимагає негайно вирішити питання його передачі на материкову Україну. У Лугіна є ряд важких захворювань, зокрема одне дуже рідкісне, але медична допомога в'язням не надається.

Родина Лугіна проживає у Криму, однак російська влада вивезла його з Криму в одну з колоній Мордовії. У березні 2017 року Лугіна привезли з Мордовії до Сімферополя для проведення певних слідчих дій і обіцяли залишити у Криму. Однак на 26 квітня призначене його повернення в Мордовію.

Лугін підготував і передав відкрите звернення до української влади та міжнародних інстанцій, в якому просить змусити РФ виконувати резолюцію ПАРЄ від 12 жовтня 2016 року, не вивозити його та інших засуджених з Криму і повернути в Україну тих засуджених, хто цього бажає.

17 березня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська перемістила 12 осіб з пенітенціарних установ АР Крим на материкову частину України. Переміщення було здійснене шляхом використання ad hoc механізму, який раніше був запропонований українським омбудсменом.

Переговори про переміщення українських засуджених на материкову Україну велися між офісами омбудсменів України та Росії більше двох років.

25 квітня офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надіслав листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій з проханням вирішити ситуацію із в'язнем Андрієм Лугіним, який голодує в анексованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA