КИЇВ (QHA) -

Прокуратурою Автономної Республіки Крим у кримінальному провадженні проти окупантів Криму визнані потерпілими четверо засуджених українських громадян. Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим.

Засуджені українськими судами і передані до України з території РФ у березні громадяни були допитані в рамках слідства про порушення вимог міжнародного законодавства, зокрема ст. 15 Римського статуту (військовий злочин у вигляді переміщення засуджених з окупованої території на територію держави-окупанта).

Українці відбували покарання на території країни-окупанта РФ на підставі переглянутого незаконними «судами» Криму рішення.

У даний час вже чотири особи з допитаних визнані потерпілими.

Вони надали свідчення про порушення своїх прав, зокрема нелюдського поводження, заподіяння тілесних ушкоджень, примусу до прийняття громадянства РФ. Також їм вчасно не надавали кваліфіковану медичну допомогу і не забезпечили права на захист при перегляді судових рішень.

У кримінальному провадженні проводяться необхідні слідчі дії з метою притягнення винних осіб до відповідальності.

Дані слідчі заходи проводилися прокуратурою Автономної Республіки Крим у рамках кримінального провадження за ч.1 ст.438 КК України за фактами незаконних дій окупаційних властей на тимчасово окупованій території Криму, спрямованих на зміну демографічної ситуації на півострові та примусове переселення з території півострова цивільного населення.

Відповідно до норм міжнародного права, зазначені дії російських окупантів є військовими злочинами, на які поширюється юрисдикція Міжнародного кримінального суду.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 17 березня Російська Федерація передала Україні з місць відбування покарання в анексованому Криму 12 засуджених.

ФОТО: інтернет

QHA