КИЇВ (QHA) -

Більше 2 тисяч засуджених були переведені з Криму на територію Російської Федерації. Про це розповіла юрист ГО «Крим СОС» Ольга Куришко на прес-брифінгу, який проходив у Києві 24 жовтня, передає кореспондент QHA.

— На сьогоднішній день з відкритих джерел відомо про 2200 таких осіб. Це обумовлено тим, що у РФ різна класифікація установ виконання покарань і у них немає деяких установ, які є у нас. Це офіційна версія, і неофіційна — це те, що таке переведення використовується як покарання за відмову прийняти громадянство РФ. Їх переводять туди, де вони просто не можуть вижити, — розповіла Куришко.

За її словами, вже зафіксовані випадки смертей осіб, які були переведені з Криму до установ виконання покарань на території РФ.

— Їм не надають медичної допомоги, погане харчування, і люди просто помирають, — сказала юрист.

Вона також зазначила, що ув'язнених часто примушують прийняти громадянство РФ або знищують їх українські документи.

— Це робиться для того, щоб людина не змогла в майбутньому відновити ці документи. А враховуючи, що зараз Державна міграційна служба проводить ідентифікацію всіх осіб при видачі паспортів, як національних, так і закордонних, відновити документи їм практично неможливо. Вони автоматично стають громадянами РФ. І це несе за собою особливості проблематики їх повернення на підконтрольну територію, — заявила вона.

Раніше QHA повідомляло, що в окупованому Криму працюють 4 установи виконання покарань, в яких перебувають 3200 ув'язнених.

QHA