КИЇВ (QHA) -

На сьогодні 95% переселенців з анексованого Криму не хочуть повертатися на півострів — незалежно від того, чи повернеться він у найближчі п'ять років до складу України чи ні. Про це розповів засновник ГО «Кримська діаспора» Анатолій Засоба на прес-конференції у Києві, передає кореспондент QHA.

— Держава бере на себе зобов'язання з реінтеграції повернення на окуповані території після їхнього звільнення. Але не хоче брати на себе зобов'язань з інтеграції. Загальноукраїнська статистика переселенців з Криму і Донбасу говорить про те, що 77% людей не планують повертатися на окуповані території в найближчі п'ять років, незалежно від того, як будуть розвиватися події.

По Криму ці цифри ще вище: 95% людей не збираються повертатися, бо вони розуміють, що ментальні зміни, які відбулися на окупованих територіях, не створюють умов для якнайшвидшого повернення, сказав Засоба.

За його словами, на сьогодні у Криму «таке інформаційне поле, що люди не готові приймати назад кримських переселенців».

Нагадаємо, за офіційними даними Міністерства соціальної політики, в Україні налічується 1 млн 656 тис 662 переселенця (або 1 млн 336 тис 31 сім'я) з Криму та Донбасу.

QHA