СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Ільмі Умеров заявив, що справа проти нього порушена на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook його дочка Айше Умерова і наводить часткову стенограму допиту.

Ільмі Умеров: Мова в тому питанні йшла про міжнародні організації і про те, що зараз їхній вплив на Крим не поширюється. І я говорив про те, що якби санкції були посилені, то Росія прийняла б рішення піти з Криму і Донбасу, і тільки тоді їхній вплив на територію Криму міг би бути відновлений.

Марк Фейгін: Чи були якісь дії після Вашого виступу?

Ільмі Умеров: Закликів ніяких у промові не було. Хочу зазначити, я спеціально записав собі, на момент порушення кримінальної справи у програми було всього 711 переглядів. Зараз, незважаючи на весь резонанс навколо справи, переглядів 2500. Тобто ніякого ажіотажу навколо самого інтерв'ю немає, і жодних наслідків воно не мало.

Потім Ільмі Умеров відповів на питання Еміля Курбедінова.

— Я не визнаю результатів так званого референдуму у березні 2014 року, не визнаю юрисдикцію Росії у Криму, зазначив він.

Еміль Курбедінов поставив блок питань про співпрацю з адвокатом Миколою Полозовим.

Ільмі Умеров пояснив, що з літа 2016 року Микола був його адвокатом, з ним було укладено угоду, він представляв його інтереси в декількох судових засіданнях — коли розглядалося питання про вміщення на примусову експертизу і кілька апеляцій. Договір з ним досі не розірвано, але його вивели зі справи шляхом викрадення і проведення незаконного допиту.

— Влада, яка замовила цю справу і замовила ліквідувати мого основного адвоката. До речі, на всіх моїх інших адвокатів під час слідства чинився тиск: Едема Семедляєва кілька разів перевіряла «податкова» на предмет заняття готельним бізнесом за місцем проживання. Були спроби «співробітників» проникнути до будинку. Додам, що Семедляєв ніколи готельним бізнесом не займався. Еміля Курбедінова посадили на 10 діб адміністративного арешту за публікацію в інтернеті чотирирічної давності. Тільки дуже широкий резонанс запобіг порушенню кримінальної справи. Марка Фейгіна постійно намагаються дискредитувати і позбавити ліцензії у Московській колегії адвокатів, пояснює Ільмі Умеров.

Умеров заявив, що ще на стадії слідства вони бачили багато фальсифікацій, але, коли почалися судові розгляди, по суті все це підтвердилося — плутані свідчення співробітників ФСБ та експертів, відмова двох свідків від допиту і свідчень річної давності.

— Під час допиту перекладача ми переконалися, що слова «керек» (треба) в суперечливому місці немає. Ці, з точки зору важливості, дрібні деталі явно доводять фальсифікацію справи, — пише Айше Умерова.

Ільмі Умеров навів приклади з томів кримінальної справи, де є підтвердження явних фальсифікацій і помилок у перекладі: тільки на першій сторінці цього тексту є 16 невірно перекладених фраз і його слів. А перекладач у залі суду раніше підтвердив, що його кілька разів викликали в ФСБ і просили перепідписувати виправлені тексти, і Саледінов дописував ці нові тексти, підігнані під статтю, навіть не читаючи.

Умеров розповів про експерта Іванову, яка ще під час свого дослідження додала слово «треба», а в іншій фразі з обвинувачення назвала текст перекладу «стенограмою».

Марк Фейгін: Крім заяв про некомпетентність перекладача і експерта, чи є ще якісь особисті неприязні стосунки між вами?

Ільмі Умеров: Особистої неприязні немає, крім тих дій, які вони здійснювали по ходу справи.

Марк Фейгін: Позиція про кордони між Росією і Україною у Вас була постійно чи потім вона у Вас сформувалася?

Ільмі Умеров: Я ще в березні 2014 року говорив, що все, що відбувається — це окупація, анексія, референдум проходив під дулами автоматів. Все, що відбувалося потім, вважаю нелегітимним. І від цієї позиції не відмовляюся і зараз.

У судді було лише одне питання: Чи мовить АТР на території Криму і чи знає Умеров, що відео публікуються в інтернеті?

Умеров пояснив, що АТР мовить тільки по супутнику, а сайт телеканалу заблокований Роскомнадзором.

Після допиту сьогоднішнє судове засідання було закрите.

Наступне засідання відбудеться у вівторок, 19 вересня, об 11:30.

QHA