СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У підконтрольному Кремлю Роздольненському районному суді 24 липня продовжили розгляд кримінальної справи проти українського активіста Володимира Балуха, пише Кримська правозахисна група.

Під час засідання Балух оголосив протест у зв'язку з розглядом справи за відсутності адвоката Дмитра Дінзе, однак суд не побачив порушення права на захист. На судовому засіданні присутні два інших адвоката українського політв'язня.

На даний момент оголошено перерву для доставки до зали суду слідчого, який вів справу. До цього на засідання знову не з'явилися співробітники ФСБ, викликані в якості свідків, а «суддя» Марія Бедрицка відмовила в повторному допиті співробітників поліції, які були під час обшуку. Своє рішення «суддя» мотивувала тим, що це може затягнути розгляд справи.

Крім цього, під час засідання із залу видалили сестру Володимира Балуха, яка, не витримавши того, що відбувається, голосно заявила про те, що справа сфальсифікована.

У цей же день під час процесу закінчився допит слідчого Сергія Бурнашева. На питання про те, чому не розглядалася версія про те, що боєприпаси Балуху могли підкинути, той відповів, що не бачив для цього підстав.

На питання, чому слідством не дана оцінка того, що один із понятих раніше наговорював на Балуха, — відповів, що це було недоцільно. Не побачив доцільності Бурнашев і в тому, щоб чітко визначити, чи був доступ сторонніх осіб до горища, де були знайдені боєприпаси.

Після допиту слідчого Бурнашева суд відмовив адвокатам у допиті заступника голови кримського ФСБ Сергія Вороніна.

Наступне засідання у справі Балуха заплановане на 27 липня.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки у будинках Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали через нібито знайдені на горищі його будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

ФОТО: інтернет

QHA