СІМФЕРОПОЛЬ/АКЪМЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольний окупантам Київський районний суд Сімферополя призначив засідання з продовження арешту фігурантам Бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір» на неділю 9 квітня. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав адвокат Еміль Курбедінов.

Адвокат зазначив, що робота «суду» у вихідний день пояснюється непосильним для «судової системи» Криму кількістю затримань на окупованому півострові:

— Завтра, 09 квітня, неділя (!), о 10 годині в Київському районному суді пройдуть продовження арештів Бахчисарайським заарештованим у справі Хізб-ут Тахрір! Стільки людей заарештовують, що вже по неділях судам доводиться працювати! Стахановці...

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. У результаті за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаній у Росії терористичною, були затримані та звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абельтаров і Енвер Мамутов.

7 грудня минулого року Бахчисарайський районний суд оштрафував на 15 тисяч рублів Енвера Шерфієва, який разом з іншими жителями Бахчисарая 12 травня вийшов підтримати кримських татар, що згодом опинилися фігурантами справи «Хізб ут-Тахрір».

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами в Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA