СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

3 жовтня в окупованому Криму пройшло засідання суду у справі «26 лютого», на якому підконтрольний Кремлю Центральний районний суд Сімферополя розглянув питання зміни запобіжного заходу для Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.

Про це журналістам повідомив кримськотатарський активіст Заїр Смедляєв.

Активісти просили переглянути запобіжний захід і дати Асанову і Дегерменджі можливість пересуватися в межах тих районів, де вони проживають.

— Ми просили розширити їм можливість пересуватися в їхніх районах, щоб можна було працювати, щоб Алі Асанову, оскільки у нього четверо дітей, можна було возити і забирати їх зі школи, зазначив Смедляєв.

Суд прийняв рішення не змінювати запобіжний захід і залишити фігурантів «справи» під домашнім арештом.

Після засідання суду прокурор подав клопотання про продовження запобіжного заходу Алі Асанову і Мустафі Дегерменджі.

QHA повідомляло, що затриманим окупантами у «справі 26 лютого» кримським татарам Алі Асанову і Мустафі Дегерменджі в «суді» Сімферополя змінили запобіжний захід з утримання під вартою в СІЗО на домашній арешт.

Нагадаємо, 26 лютого під час мітингу біля Верховної Ради Криму були заарештовані шестеро кримських татар. Їх звинувачують у масових заворушеннях. Троє фігурантів цієї «справи» (Ескендер Кантемиров, Арсен Юнусов та Ескендер Емірвалієв) ще очікують свій вирок. А заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза засудили до 8 років колонії.

QHA