КИЇВ (QHA) -

На засіданні були присутні голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, члени Меджлісу Гаяна Юксель, Різа Шевкієв, Абмеджіт Сулейманов і Гульнара Бекірова, член виконавчого комітету ВККТ, голова ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу Алі Озенбаш, координатор Громадянської блокади Криму Ленур Іслямов. На засідання були запрошені також дружина заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза Ельміра Аблялімова і адвокат кримських татар Микола Полозов.

На порядку денному були зазначені два питання: ситуація з політв'язнями — кримськими татарами в Криму, а також зміни до Конституції України в питанні створення Кримськотатарської національно-територіальної автономії.

Ельміра Аблялімова зачитала звернення до членів Меджлісу, передане її чоловіком, який утримується в СІЗО Сімферополя за сфабрикованим окупаційною владою звинуваченням у порушенні територіальної цілісності РФ. Вона наголосила, що всі два з половиною роки перебування в ув'язненні Ахтем-аг'а продовжує залишатися заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу і в міру можливості намагається допомагати у вирішенні проблем свого народу навіть із СІЗО.

— Ми всіляко допомагаємо нашим хлопцям, яких судять у «справі Хізб ут-Тахрір». Вони дуже радіють, коли бачать Ахтема. Вони розуміють, що тільки єдність врятує наш народ, розповіла Аблялімова. Ахтем просив передати, що у нього були можливості вийти і не сидіти, особливо в перші півроку. Умова була така відмовитися від лідерів кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва і Рефата Чубарова. До нього приходили якісь високі чини з ФСБ, і він їм відповів приблизно так: він зневажає тих людей, які ще зовсім нещодавно у своїх корисливих цілях в три погибелі схилялися, щоби поцілувати руку Мустафі-аг'а і потиснути руку Рефату-аг'а, а сьогодні поливають їх брудом. Він зневажатиме сам себе, якщо вчинить так само. Ось його відповідь. І сьогодні Ахтем вкрай болісно реагує на зраду його народу.

Дружина Чийгоза уточнила, що ставлення до нього в СІЗО шанобливе, причому як з боку інших ув'язнених, так і працівників цієї установи. Вона нагадала, що кримські татари приходять до судів на політичні процеси, наражаючись на небезпеку бути притягнутими до відповідальності окупаційною владою, але вони продовжують називати себе корінним народом Криму і громадянами України. Аблялімова згадала і про підтримку свого народу з боку українців у Криму.

Ахтем дуже пишається нашим народом і тією позицією, яку він проявляє в судах. Для Ахтема Чийгоза це суд не над ним  це суд над усім кримськотатарським народом і продовження національної боротьби. Люди в судах не бояться говорити, що Рефат-аг'а і Мустафа-аг'а їхні лідери, а Меджліс  орган влади, який вони вибрали... Ще Ахтем дуже просив передати, щоб кримські татари на материку щодня думали про те, що вони зробили для нашого народу у Криму,  додала Ельміра Аблялімова.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року у Криму, звинувативши в організації та участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради АРК проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

QHA