ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Учасники проекту впевнені, що облаштування загальної території допомагає об'єднанню громадян.


Мешканка Дніпровського району Запоріжжя Тетяна Іванівна Афанасьєва планує разом із сусідами закінчити перетворення колись захаращеної території на місце для зустрічей районних активістів. Жінка розповідає, що запорожці отримали від донорських організацій грант у розмірі 23 тисяч гривень на облаштування земельної ділянки, однак виділених грошей виявилося замало, тому ініціативна громадськість взяла на себе частину матеріальних витрат на благоустрій території.

— Тут раніше була справжнісіньке стихійне звалище. Я відвідувала спеціальні тренінги з облагороджування територій, і нам, учасникам, показали приклади благоустрою земельних ділянок в інших містах. Зокрема, у Вінниці та Полтаві. Громади зробили там дитячий і шкільний майданчики. І у мене виникла думка: чому б нам не зробити там, де розташовувався цей смітник, майданчик для людей? — каже Тетяна Афанасьєва.

Проект «Згуртуй громаду» реалізується в Запоріжжі з листопада минулого року. Його мета — об'єднати місцевих жителів, охочих втілити свої ідеї з благоустрою та розвитку територій, які належать громадам.

— Це був такий курс тренінгів у Запорізькій і Донецькій областях. Підсумком став конкурс міні-грантів. Перемогу розділили два проекти з Маріуполя і один із Запоріжжя. Самі голови квартальних комітетів писали заявки і пропонували свої проекти.

Одна з проблем, яку ми намагалися вирішити, — це згуртування людей. Головне не те, що тут буде такий чудовий майданчик, а те, що багато людей об'єдналося для реалізації цієї мети, — зазначила координатор проекту «Згуртуй громаду» Наталія Лобач.

Підкреслимо, що всі будівельні роботи для оновлення ділянки виконують жителі кварталу.

Куратори проекту сподіваються, що перехрестя вулиць Медичної та Котляревського в Дніпровському районі Запоріжжя виявиться не єдиним місцем, де ініціативна громадськість захоче облаштувати занедбану територію.

QHA