ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

У п'ятницю, 10 березня, дівчата прибули до одного з місцевих волонтерських центрів, щоб зліпити вареники з різними начинками і передати їх бійцям на передову. Організатори конкурсу кажуть, що ліплення вареників — одне з безлічі завдань, які повинні виконати студентки.

Учасниця конкурсу «Я — українка» Катерина Пак вчиться на першому курсі медичного університету і мріє стати лікарем-інфекціоністом. У подібному змаганні дівчина бере участь вперше, але кулінарного завдання не боїться, адже бабуся навчила її готувати багато національних українських страв.

— Я підтримую таку своєрідну видозміну традиційного конкурсу краси. Вважаю, що в нинішній час є актуальними заходи, що підкреслюють єдність України. Вони допоможуть підвищити почуття патріотизму і ще більш згуртувати українців, — каже Катя.

За словами організатора конкурсу Оксани Жойд, у Запоріжжі «Я — українка» проходить вже п'ятий рік поспіль. Протягом п'яти днів, з 10 по 14 березня, дівчата покажуть себе у волонтерській діяльності та візьмуть участь в інтелектуальних змаганнях.

— Ми хочемо показати, що українські дівчата можуть бути соціально активними, допомагати Запоріжжю і мати чітку громадянську позицію. З 25 дівчат-учасниць, студенток місцевих вищих навчальних закладів, у фінал пройдуть 12. Саме вони і поборються за перше місце, — розповідає Оксана Жойд.

Вісімнадцятирічна Аліна Онилова набуває професію перукаря в професійному училищі. У конкурсі «Я — українка» бере участь вже втретє, однак призових місць не займала ще жодного разу.

— Для мене найголовніше — це участь і знайомство з новими людьми, а не перемога. Наші традиційні конкурси краси орієнтовані тільки на показ зовнішніх даних дівчат, а «Я — українка» демонструє внутрішню красу учасниць, патріотичні настрої та розумові здібності, — переконана Аліна.

Фінал конкурсу пройде 14 березня в одному із запорізьких палаців культури. Усі учасниці зізнаються, що дуже розраховують побачити на фінальному заході друзів і родичів, щоб повною мірою відчути їхню підтримку.

ФОТО: Надія Мороз (Фейсбук)

QHA