ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Десятиліття запорізької організації «Діти війни» стало приводом ще раз поговорити про труднощі, з якими стикаються люди похилого віку. Їх основні проблеми залишаються незмінними: маленькі пенсії, високі тарифи на послуги житлово-комунального господарства, платна медицина. Щоб забезпечити хоча б мінімальні свої потреби, багатьом пенсіонерам доводиться працювати.

— Обіцянка, що хоча б для гіпертоніків ліки в аптеці будуть безкоштовними, так і залишилося лише на папері. Ця обіцянка прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана прозвучала в грудні, але вже січень закінчився — і немає таких прецедентів, щоб пенсіонер отримав гіпертонічні ліки абсолютно безкоштовно, — каже Світлана Коваленко, заступник головного редактора газети «Запорізький пенсіонер».

У пошуках справедливого перерахунку пенсій літні люди вже втомилися оббивати пороги пенсійних фондів, витрачати гроші та час на судову тяганину.

Вісімдесятирічний Микола Пилипович Пакуля, що має трудовий стаж майже 50 років, уже й не сподівається отримати перераховану пенсію.

— У мене пенсія дві тисячі гривень. У запорізькому суді мені відмовляють, мовляв, перерахунок пенсії не передбачений. А я на ліки вже витратив 25 тисяч гривень, вліз у борги, — пояснює пенсіонер.

Пенсіонери скаржаться, що, крім високих цін на продукти, життя їм ускладнює і відсутність обіцяних державою пільг на проїзд у громадському транспорті. Водії маршрутних таксі в основному відмовляють у безкоштовному проїзді літнім людям.

ФОТО: інтернет

QHA