ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

На сьогоднішній день сервісом скористалося вже 13 запорізьких пар. Щоб офіційно зареєструвати свої відносини, закоханим не потрібно чекати мінімум 30 днів з моменту подачі заявки.

— Пілотний проект звільняє громадян від надання документів, що підтверджують поважні причини для скорочення терміну. У даному випадку бійці АТО, військовослужбовці, які перебувають у короткій відпустці, не зобов'язані надавати документи. Зареєструвати шлюб за один день можуть всі бажаючі без зазначення причин, які їх до цього зобов'язують, — розповіла Світлана Усенко, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Крім переваги в часі, бажаючі одружитися позбавлені від необхідності приходити до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Всі копії документів на реєстрацію шлюбу: паспорт громадянина України або іноземця та документ, що засвідчує особу без громадянства подає посередник-організатор. Ним виступає Запорізька обласна філармонія.

— Будь-який житель Запорізької області може в Запоріжжі укласти шлюб за такою процедурою. У Запоріжжі за такою процедурою працює 4 РАГСа. Крім Запоріжжя, пілотні проекти стартували у 36 українських містах. Для того, щоб проект з «пілотного» перетворилося на постійний, слід внести необхідні зміни на законодавчому рівні, — говорить Сергій Микитенко, начальник запорізького управління державної реєстрації.

Вартість швидкого одруження — 1500 грн 85 копійок. При бажанні проведення виїзної шлюбної церемонії ціна зросте до 2000 грн 85 копійок.

ФОТО: інтернет

QHA