КИЇВ (QHA) -

Перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі розповів про те, що законопроект «Про визнання політичними в'язнями осіб, позбавлених волі за політичними мотивами за рішенням органів влади Російської Федерації, і умови та порядок надання їм державної соціальної допомоги та пільг» вже зареєстрований у ВРУ.

— МінТОТ є співавтором законопроекту, і в разі його прийняття Україна зможе підтримати політв'язнів та їхні сім'ї, виплачуючи їм соціальну і матеріальну допомогу. Також завдяки цьому закону сім'ї зможуть компенсувати свої власні витрати на адвокатів, яких вони наймають для захисту своїх рідних у "кримських судах" за сфабрикованими окупаційною владою справами, зазначив Куркчі.

За словами чиновника, Україна вперше визначила правовий статус політичних в'язнів, взявши за основу рішення Європейського суду і рекомендації Ради Європи. Також до розробки закону були залучені всі кримські правозахисні організації. У Верховну Раду України його подав і зареєстрував народний депутат України Мустафа Джемільов.

Він був зареєстрований перед початком літніх канікул і зараз буде детально розглядатися в комітетах ВРУ. Всі комітети, без винятків, візьмуть участь у його доопрацюванні. Законопроект досить цікавий і ми відчуваємо готовність депутатів взяти участь у його обговоренні, — сказав Куркчі.

Нагадаємо, згідно із законопроектом, політичними в'язнями вважаються особи, які були позбавлені особистої свободи за політичними мотивами і рішеннями органів влади РФ у зв'язку з їхньою суспільною або політичною діяльністю, спрямованою на відстоювання територіальної цілісності України.

Також він передбачає щомісячну соціальну допомогу для політв'язнів у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

QHA