КИЇВ (QHA) -

Прийнятий Верховною Радою України законопроект №5547 дозволить швидко вибудувати систему захисту інформаційного простору України. Про це в коментарі QHA розповів член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

— Цей закон спрощує нашу діяльність, оскільки дозволить нам дуже швидко побудувати систему захисту нашого інформпростору у Харківській, Сумській, Одеській та інших прикордонних, в тому числі з Російською Федерацією, областях. Це все відбувається, тому що ми об'єднані, ми координуємо. Зараз ми допрацьовуємо складений ще 2015 року план дій, сказав він.

Костинський додав, що завдання спеціально створеної комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення полягає в тому, щоб надати чинним і створюваним радіостанціям і телеканалам всі можливості для мовлення на весь Крим та інші окуповані території.

Я сподіваюся, що до кінця року ми закриємо конкурс із радіочастотами на півдні Херсонщини. Також дуже сподіваюся, що радіо «Хаят» візьме участь у ньому. На 2018 рік ми плануємо розширити радіомовлення на весь Крим.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 5 вересня, український парламент прийняв у першому читанні законопроект №5547 «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України».

Закон дозволить видавати ліцензії для мовлення на зону АТО і окупований Крим за спрощеною процедурою.

Нагадаємо, 17 березня 2017 року у селищі Чонгар біля адміністративного кордону з Кримом відбулося відкриття нової телерадіовежі. Радіус дії можливого сигналу телевежі становить 120-130 км для радіо (80 км впевненого прийому) і 50-60 км для телебачення.

QHA