СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕДСЖІТ (QHA) -

Громадянина України, екс-члена батальйону ім. Номана Челебіджихана Сеїт-Ібраїма Зайтуллаєва співробітники ФСБ окупантів ув Криму затримали, щоб отримати від нього свідчення, що дискредитують громадянське об'єднання «Аскер». Про це на своїй сторінці в Фейсбук розповів журналіст Антон Наумлюк.

Він передбачає, що окупанти відпустять кримського татарина незабаром після того, як отримають необхідні для себе свідчення, адже подібні прецеденти вже були.

— Власне, в «Аскер» взагалі жодного прихильника Хізб ут-Тахрір немає, і, за суттю, не може бути. Хлопцеві дадуть умовно, напевно, як обіцяють. Вірити силовикам не можна ніколи, але тут були вже прецеденти з тими же братами Османовими, яких восени взяли, і Аблязімові. Всіх відпустили спокійно після того, як вони під запис розповіли все, що потрібно було «конторі», про «Аскер» і Іслямова.

Журналіст зазначив, що за свідченнями мами затриманого, слідів фізичного впливу на нього не помітно, а адвоката йому призначили окупанти.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, співробітники прикордонного управління ФСБ Росії по окупованому Криму повідомили про затримання громадянина України — 19-річного Сеїта-Ібраїма Зайтуллаєва.

За заявами з спецслужби, кримський татарин намагався потрапити на територію півострова в обхід пропускного пункту окупантів. За підсумками допиту громадянина України співробітники ФСБ заявили, що той більше року входив до складу кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана, який нібито «готував диверсійно-терористичні акти в Криму».

ФОТО: інтернет

QHA