СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Фігурант «справи диверсантів» Андрій Захтей уклав досудову угоду зі слідством, однією з умов якої є відмова від адвокатів.

Про це повідомляє Крим.SOS, посилаючись на джерело, знайоме з ситуацією:

— Досудову (угоду) він підписав із зампрокурором (Криму) два тижні тому (приблизно в кінці червня).

Як повідомляє джерело, Захтей відмовився давати свідчення у рамках досудового слідства проти іншого фігуранта цієї справи Євгена Панова, оскільки не був з ним знайомий до затримання.

За попередньою інформацією, після того як справу Захтея виведуть в окреме провадження, йому висунуть звинувачення у зберіганні зброї і підробці документів. На даний момент у його справі призначено три додаткові експертизи.

Інформацію про підписання досудової угоди також підтвердив адвокат Олексій Ладін. Йому прийшло письмове повідомлення від слідчого про те, що Захтей відмовився від його послуг:

— Будь-яких підстав не довіряти цьому паперу (письмовому повідомленню) у мене немає. Ми обговорювали питання укладання досудової угоди. Захтей мені сказав, що однією з умов її підписання є відмова від адвокатів за угодою. Ми порадилися і вирішили.

Ладін передбачає, що підписання досудової угоди вигідно як слідству, так і самому Захтею.

Швидше за все, у його справі підбивають фінальну позицію. За рік у слідства, очевидно, так і не з'явилося доказів його провини, і вони запропонували дати свідчення. Його позиція теж зрозуміла отримати менший термін за те, чого він і так не робив.

Разом з тим Ладін вважає, що у випадку Захтея є реальний ризик скасування досудової угоди у суді.

Ми ж не бачили, про що йде мова у «досудебці». І грубо кажучи, якщо він не викриває інших учасників справи, то на цей випадок є частина 4 статті 317.6 КПК РФ. У ній говориться, що досудову угоду може бути розірвано, якщо сприяння обвинуваченого слідству полягало лише у повідомленні відомостей про його власну участь у злочині.

Також видання «Медіазона» стверджує, що Андрій Захтей визнав свою провину.

Зазначимо, що суд у справі Захтея запланований на вересень.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ Росії заявила про запобігання в окупованому Криму «терористичним актам», нібито підготовленим Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, та ліквідації на півострові якоїсь агентурної мережі. Першими затриманими у справі про диверсії були Євген Панов, названий керівником групи, і Андрій Захтей нібито його спільник.

У Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України звинувачення російської ФСБ назвали фейком.

Президент України Петро Порошенко в офіційній заяві назвав звинувачення російською стороною України у тероризмі в окупованому Криму безглуздими і цинічними.

ФОТО: інтернет

QHA