СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На засіданні «суду» у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза захисту відмовили у виклику в якості свідка кримського муфтія Еміралі Аблаєва.

Про це розповів адвокат Микола Полозов у ​​відеозверненні за результатами засідання.

Адвокат зазначив, що захист був змушений заявити відвід суду в зв'язку з явною його зацікавленістю в результаті справи, оскільки, на думку захисту, невмотивована відмова у виклику ключового свідка вказує на те, що колегія суддів знає про те, яким буде результат цієї справи.

Микола Полозов закликав кримського муфтія Еміралі Аблаєва добровільно прийти до суду і дати свідчення у «справі Чийгоза»:

— Як мусульманин, як глава мусульман Криму ви зобов'язані прийти до суду і дати правдиві показання про всі ці обставини. Я закликаю вас все-таки прийти до суду добровільно. Це важливо, і для вас, і для всього кримськотатарського народу, для всіх мусульман Криму.

Як повідомляло QHA, суд апеляційної інстанції в окупованому Сімферополі 5 липня відхилив скаргу захисту заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза на продовження йому арешту. Таким чином, Чийгоз залишиться під вартою до 8 жовтня.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується в слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає в рамках сфальсифікованої «сутички 26 лютого».

ФОТО: інтернет

QHA