СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Захист Володимира Балуха оскаржуватиме рішення суду.

Про це заявила адвокат Ольга Дінзе кореспонденту QHA.

— Я вважаю, що дана постанова суду не грунтується на жодних законах. Бо немає причин для обрання стосовно Балуха настільки суворої міри запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Захист вважає, що Балух підлягає звільненню, та щодо нього можна обрати м'якіший запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд... Але суд це навіть не розглядав і не відобразив у своїй постанові, повідомила вона.

Також захист політв'язня просив у разі, якщо суд обере запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, дозволити Володимиру Балуху прогулянки, "виходити в магазин і пересуватися не тільки територією домоволодіння, а й прибудинковою територією, оскільки він зареєстрований у приватному будинку, де всі зручності на вулиці".

Тому Балуху необхідно виходити за межі житлового приміщення. Також захист просив суд дозволити Балуху спілкуватися по телефону з адвокатами. Однак суд в усьому відмовив. Тому сторона захисту має намір оскаржити це рішення. Йому небезпечно виходити навіть у туалет, адже тоді у суду з'явиться привід для зміни запобіжного заходу, зазначила вона.

Раніше "суддя" Роздольненського районного суду Олена Тедеєва змінила запобіжний захід для Володимира Балуха на домашній арешт.

Нагадаємо, 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд у Криму залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Пізніше Роздольненський суд Криму 4 серпня виніс вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

QHA