СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Більше 20 представників посольств країн-членів ЄС, декількох країн Заходу, ООН і ОБСЄ поговорили по скайпу із заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим, який минулого тижня був засуджений на два роки так званим "судом" у Криму.

Дипломати запевнили у своїй постійній і сильній підтримці не тільки особисто Умерова, а й інших незаконно затриманих українських громадян в окупованому Росією Криму.

Підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд 27 вересня виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років у колонії-поселенні.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, що загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

ФОТО: European Union in Ukraine

QHA