РІВНЕ (QHA) -

Ось вже два роки у Рівному триває протистояння між забудовником, який почав зводити біля обласного краєзнавчого музею 12-поверхівку, та працівниками музею з активістами.

Зупинити будівництво на вул. Толстого, 10, громадськості допомогли акції протесту. Рівняни ходили на сесії міської ради, аби припинити будівельні роботи. Депутати намагалися вирішити, проте нічого не вийшло. Забудовник навіть пішов на компроміс — запропонував чверть мільйона гривень на розвиток музею, однак отримав відмову.

Пізніше збиралися громадські збори — аби дати свої рекомендації Міністерству культури. Але вони також нічого не дали.

Деякий час забудовник не нагадував про себе. А нещодавно будівельні роботи продовжилися. Тоді піднялася громадськість, заблокувавши будівельників. Допомогла їм у цьому ухвала суду, до якого звернулися музейники — аби визнати незаконним рішення Рівненської міської ради, яким надалася земельна ділянка в оренду одній з фірм, яка веде будівництво.

Тож, якщо суд стане на бік працівників музею, усі подальші рішення стануть нелегітимними, заявляє начальник управління культури та туризму м. Рівне Тарас Максименко.

До того ж залишається відкритим питання щодо надання дозволу забудовнику від Міністерства культури — один із дозволів був зупинений, інший — закінчився. Власне, на цьому і наполягають музейники, кажучи, що будівництво на Толстого є незаконним.

Натомість в обласній державній архітектурно-будівельний інспекції навпаки стверджують, що з документами у забудовника все в порядку.  

До слова, скандальне будівництво затіяли дві фірми — це компанія «Стоград» та ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група», але перша вже відмовилась від проекту.

Вочевидь, конфлікт вирішуватиметься у стінах суду.  Що цікаво, забудовник теж не збирається відступати — тому свідчення зустрічний позов — про стягнення з музею 400 тис. гривень за «простій будівельної техніки». Господарський суд Рівненської області ухвалив стягнути 190 тис. гривень, проте музей не має і цих коштів.

Ми не можемо виплатити ці кошти, оскільки ще немає затвердженого кошторису. Але ми звернулися до обласного управління культури та туризму про те, що в суді є така справа. Зараз ми чекаємо, що вирішить суд, — зазначає директор музею Олександр Булига.

Також він каже, що останнім часом не помічав роботу будівельної техніки, але не зважаючи на існуюче протистояння, забудовник все-таки відновлює підготовчі роботи.

QHA