КИЇВ (QHA) -

За три роки російська окупація придушила практично всі зародки вільнодумства і незгоди у Криму. Про це під час міжнародного форуму «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу» заявила глава правління Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик, передає кореспондент QHA.

— За останні три роки ми зафіксували 461 порушення свободи слова в окупованому Криму. Ця статистика охоплює не тільки журналістів. 2014 року було 207 порушень, 2015-го  153, 2016-го  101. Ми бачимо, що з кожним роком порушень все менше. Але чи означає це, що ситуація зі свободою слова у Криму поліпшується? Ні! Ці цифри свідчать про те, що Росія придушила практично всі осередки вільнодумства і незгоди,  пояснила вона.

За оцінками міжнародної організації Freedom House, Крим став територією, де спостерігається одна з найнегативніших ситуацій зі свободою слова у світі. Поруч із Іраном та Сирією, півострів отримав 94 бали зі 100 можливих за шкалою, де 100 найгірший результат. Країна-агресор Росія в цьому дослідженні набрала 83 бали.

За три роки порушення зачепили 241 журналіста і 20 видань, які були репресовані практично цілими редакціями. За нашими даними, кількість ЗМІ, які були зареєстровані у Криму до перереєстрації Росією у квітні 2015 року, зменшилася на 88%. Дуже невелика кількість видань змогла продовжити свою роботу у Криму.

Як підкреслила Тетяна Печончик, ці процеси призвели до того, що Крим став таким собі інформаційним гетто, у медіапросторі якого представлена ​​одномірна картинка. У такому середовищі дуже важко доносити альтернативну думку.

У цій ситуації організація «Центр інформації з прав людини» сформулювала рекомендації для української влади:

На материку мають пройти розслідування кримінальних справ за фактами порушення прав журналістів у Криму;

Україна повинна спростити процедуру доступу іноземних журналістів до Криму;

— На міжнародному рівні необхідно ввести персональні санкції проти тих, хто причетний до порушення свободи слова у Криму.

Нагадаємо, 25-26 лютого у Києві проходить міжнародний форум «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу», приурочений до третьої річниці анексії півострова і Дня опору Криму російській окупації.

QHA