КИЇВ (QHA) -

У лютому зафіксовано 20 суден-порушників, які увійшли до портів окупованого Криму. Про це повідомили у прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ).

Усі судна увійшли до Криму під прапором Росії.

Окрім цього, на рейді в акваторіях портів Севастополя, Феодосії, Керчі та Ялти зафіксували 18 судів, 16 з яких увійшли під прапором РФ, ще два під прапорами Танзанії і Мальти.

У МінТОТ нагадали, що в окупованому Криму закрили порти за розпорядженням Кабінету міністрів і указом Міністерства інфраструктури.

— Захід суден під іноземними прапорами в порти Криму є порушенням норм міжнародного права як дії, що підривають суверенітет України, а також порушенням законодавства України і тягне за собою відповідальність судновласників, операторів і капітанів суден, у тому числі кримінальну, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що у період з 1 січня — 1 лютого цього року в окупований Росією Крим заходило 19 вантажних суден-порушників. У цілому ці судна здійснили 64 заходи до портів Керчі, Севастополя та Феодосії. 18 судів були під російським прапором і одне судно під прапором Республіки Того.

QHA