КИЇВ (QHA) -

За час окупації Росія продемонструвала всьому світу, як теплий і гостинний Крим став територією страху. Про це йдеться у заяві прокурора Автономної Республіки Крим Гюндуза Мамедова, розповсюдженій вчора, 20 лютого прес-службою прокуратури АРК.

— Саме 20 лютого 2014 року, відповідно до Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації", є датою відліку часу тимчасової окупації Автономної Республіки Крим і Севастополя. За цей час країна-окупант продемонструвала всьому світу, як теплий і гостинний Крим став територією страху, сказано у заяві.

Прокурор нагадав, що «обшуки, затримання, арешти звичайні будні проукраїнськи налаштованих кримчан».

Кожен з нас є свідком безчинства окупаційної влади. Суди над Володимиром Балухом, Ахтемом Чийгозом, Ільмі Умеровим, Миколою Семеною, так звані справи "диверсантів" і "Хізб ут-Тахрір", катування Рената Параламова, заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу та інші приклади порушення окупаційною владою норм міжнародного гуманітарного права продовжують мати місце на окупованій території, повідомив Мамедов.

За його словами, кожен такий факт розслідується прокуратурою Автономної Республіки Крим, надається правова оцінка всіх без винятку протиправних дій.

Раніше Мамедов на прес-конференції заявив, що у Криму викорінюється все проукраїнське. За його словами, окупаційна влада вчиняє такі злочини, як викрадення, вбивства, тортури, примусова мобілізація до Збройних сил РФ, примусове переміщення, депортація, переміщення ув'язнених з місць позбавлення волі на територію РФ.

QHA