АНКАРА (QHA) -

За три роки анексії Криму силовики провели близько тисячі обшуків у домівках кримських татар.

Про це повідомила член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства QHA і Радіо Hayat Гаяна Юксель на Міжнародному чорноморському культурно-туристичному і медійному форумі в Різе (Туреччина), передає кореспондент QHA.

Зокрема Гаяна Юксель заявила, що трагічним випробуванням для кримських татар стало захоплення російськими силовиками будівлі кримського парламенту, яке відбулося у ніч з 26 на 27 лютого 2014 року. Відтоді почалися обшуки в будинках кримських татар.

— За три роки було проведено близько тисячі обшуків у будинках кримських татар. Люди в масках рано вранці вриваються в їхні сплячі оселі і на очах у дітей забирають їхніх батьків, звинувативши їх у тероризмі. На даний момент 100 дітей залишилися без батьків, заарештованих окупаційною владою з політичних мотивів. Репресії не тільки не припиняються, а й посилюються, повідомила вона, додавши, що нещодавно у Бахчисараї затримали 6 осіб, в одного з яких 12 дітей.

Гаяна Юксель зазначила, що російська влада застосовує все жорсткіші репресивні методи, щоб змусити замовкнути кримських татар, що не визнали окупацію, помститися їм і знищити їх. І те, що цьому сприяють російські ЗМІ.

З моменту окупації 11 кримських ЗМІ змушені були залишити Крим і відновити роботу на материковій Україні.

Раніше QHA повідомляло, що в Різе (Туреччина) відкрив свою роботу Міжнародний чорноморський культурно-туристичний і медійний форум, присвячений ситуації у світі, і зокрема подіям 15 липня 2016 року у Туреччині.

Форум, в якому беруть участь понад 40 журналістів, триватиме два дні.

QHA